Mit mutat a nemzetközi összehasonlítás, hol foglal helyet Magyarország a rákterápiás várólisták hosszát illetően? Kullogunk utánuk, vagy esetleg megelőzzük Svédországot és Dániát és mondjuk Nagy-Britanniát? Hogyan enyhít napi 2000 fős betegforgalmán az Országos Onkológia Intézet a majd hatmilliárdos uniós beruházással, amely 2012 márciusára fejeződik be? Amerikában a korszerű technológiával rendelkező sugárterápiás gépek berendezések átírták a daganatos betegek túlélési statisztikáit. De mi a helyzet Magyarországon? Mennyire hozzáférhető a csúcstechnika és a legújabb sugárterápiás eljárások nálunk?
Ezekre a kérdésekre is választ kaphat az Országos Onkológiai Intézet és a Kor Kontroll Társaság laikusoknak rendezett április 21-i nyílt napjának sajtótájékoztatóján.
Hazánkban évente egy nagyvárosnyi ember - 66 ezer - lesz rákos, és közülük 33 ezren életüket vesztik. Az okok között szerepel, hogy nem tesznek a megelőzésért, nem figyelnek a test jelzéseire, későn kerülnek orvoshoz. Ma már a Magyar Nemzeti Rákregiszter segítségével jól követhető, milyen daganatok, milyen gyakorisággal, hol fordulnak elő az országban. Beszámolunk arról is, hogy melyik daganattípus követeli a legtöbb halálos áldozatot és hol. Továbbá, hogy milyen segítséget nyújtott az Országos Onkológiai Intézet a vörösiszap katasztrófa sérültjeinek, illetve a mentésben részt vevőknek.
A sajtótájékoztató résztvevői:
Dr. Kásler Miklós főigazgató
Dr. Gödény Mária főorvos
Dr. Géczy Lajos főorvos, klinikai onkológus
Dr. Horváth Zsolt onkológus
Dr. Lengyel Zsolt nukleáris medicina szakorvos
Dr. Szűcs Miklós urológus
Dr. Polgár Csaba főorvos, sugárterápia
Helyszíne: Aranytíz kultúrház / Budapest V. Arany János u 10 /
Időpont: 2011. április 21. csütörtök 11.10
Megtisztelő jelenlétére számítunk!